Zmiana stylów Windows


Instalacja stylów nieoficjalnych
Windows nie pozwala instalować stylów innych niż oficjalnych, nawet najmniejsza modyfikacja domyślnego stylu aero.msstyles (np. wymiana obrazka) powoduje, że system nie akceptuje motywu i automatycznie ustawia wygląd klasyczny.

Aby móc skorzystać z motywów firm trzecich, niepodpisanych (pliki *.msstyles) musimy przepatchować pliki systemowe odpowiedzialne za style wizualne. W zależności od systemu liczba plików jest różna:

  • Windows XP – jeden plik uxtheme.dll
  • Windows Vista – trzy pliki: uxtheme.dll, themeui.dll, shsvcs.dll
  • Windows 7: trzy pliki: uxtheme.dll, themeui.dll, themeservice.dll

Po wykonaniu możemy sobie pościągać i zainstalować nowe style. Należy je wypakować do folderu C:WINDOWSResourcesThemes, a staną się dostępne we Właściwościach ekranu.
Można to zrobić na dwa sposoby. Pierwszy to modyfikacja oryginalnych plików wraz z utworzeniem ich kopii zapasowej i możliwością przywrócenia. Do tego można wykorzystać aplikacje:

Universal Theme Patcher

uniwersal-theme-patcher

UXTheme Multi-Patcher

uhtheme-multi-packer

Obydwie wspierają Windows XP SP2 SP3/2003/2008/Vista SP1 SP2/Windows 7 SP1, zarówno 32bit(x86) i 64bit(x64).

Drugim sposobem jest skorzystanie z UxStyle Core. Aplikacja odblokowuje możliwość instalacji nieoficjalnych motywów bez patchowania plików systemowych. Sposób polega na modyfikacji pamięci wykorzystując własny sterownik i usługę “Unsigned Themes”. Działa na Windows XP/2003/Vista/2008/7, wspiera 32-bit i 64-bit (sterownik podpisany cyfrowo).

TrueTransparency

umożliwia nakładanie stylu przeźroczystych krawędzi okien, imitując na Windows XP efekt natywny aero obecny w Vista, nie wymaga instalacji ani żadnego patchowania.

download: najnowsza wersja (nie wymaga instalacji)

truetransparency.jpgTags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.