Witam na blogu traxter-online.net

Nazywam się Sebastian Wolszlegier, prowadzę tę witrynę pod pseudonimem traxter. Blog prowadzony jest hobbistycznie, zawiera tematykę z działów IT, czyli nowe technologie, komputery, oprogramowanie komputerowe. Staram pisać się prostym, zrozumiałym dla każdego językiem, tak, aby z porad, którymi się dzielę mogli skorzystać nawet początkujący użytkownicy komputerów. Główną tematyką są recenzje darmowego oprogramowania, darmowe odpowiedniki na płatne programy, także do używania komercyjnego. Oprócz tego porady dla systemów Windows, opis płyt ratunkowych, w tym bardzo funkcjonalnej dystrybucji systemu Linux – Parted Magic, porady dla webmastera prowadzącego strony WWW i różne zagadnienia związane z nowymi technologiami.

Wszystko o czym pisze jest wcześniej przeze mnie testowane i weryfikowane. Nie zamieszczam nie sprawdzonych porad, które mogą być nieskuteczne lub niebezpieczne.

Napiszę także, że nie jestem specjalistą od komputerów, jest to moje zainteresowanie i pasja. Nie ukończyłem żadnej szkoły czy kursu informatycznego, wszystko co wiem nauczyłem się sam, a kopalnią wiedzy jest Internet. Jednak inspiracją dla mnie była i jest niesamowita osoba, w Internecie znana jako picasso, która prowadzi swoje autorskie forum fixitpc.pl

Moje osobiste profile na Google+ oraz Facebook.


Prawa autorskie wpisów
Autorem bloga jest Sebastian Wolszlegier, pseudonim traxter.
Cała treść bloga jest chroniona prawem autorskim. Pełne prawa do tekstów oraz grafik ma autor bloga i zabrania się kopiowania oraz rozpowszechniania bez podawania źródła i wykorzystywania w celach komercyjnych.

Licencja Creative Commons
Wszystkie wpisy są wydawane na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach 3.0 Polska (na stronie odnośnik do pełnej wersji licencji).
Licencja pozwala kopiować, rozpowszechniać, odtwarzać i wykonywać utwór oraz tworzyć utwory zależne. Daje więc dużo swobody, ale istnieją też pewne warunki:
– Uznanie autorstwa, co oznacza, że utwór należy oznaczyć w sposób określony przez Twórcę lub Licencjodawcę.
Kopie wpisów należy oznaczyć podając informacje wg schematu, przy czym czcionka nie może być mniejsza niż skopiowanego tekstu, a lokalizacja informacji musi być łatwo dostepna:

Autor: Sebastian Wolszlegier
Źródło oryginalne: https://traxter-online.net/wiersz-polecenia-i-pliki-wsadowe/ (klikalny adres URL)
Licencja: Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach 3.0 Polska

Myślę, że to niewygórowane warunki i jest formą docenienia mojej pracy.
W przypadku kopiowania fragmentów proszę o zamieszczenie informacji o źródle, a tekst najlepiej w formie cytatu.

Jeżeli utworzyłeś utwór zależny, czyli zmodyfikowałeś oryginalny wpis musisz określić swój utwór jako utwór zależny. W tym celu należy zamieścić odpowiednią informację, np. “Ten artykuł powstał na podstawie wpisu [tytuł wpisu + klikalny adres URL], którego autorem jest Sebastian  Wolszlegier„.
np. “Ten artykuł powstał na podstawie wpisu Wiersz polecenia i pliki wsadowe , którego autorem jest Sebastian Wolszlegier„.
Dodatkowo utworzony utwór zależny musisz wydać na takie samej licencji >>> Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach 3.0 Polska, czyli musisz pozwolić na jego kopiowanie i rozpowszechnianie.

Informuję, że każde naruszenie licencji, w szczególności wykorzystywanie i zamieszczanie tekstów / obrazów jako własnych, bez podania autora i źródła będzie skutkować żądaniem umieszczenia informacji o autorstwie lub usunięcia materiałów. Dodatkowo każdy wytwór pracy intelektualnej jest własnością jego autora i chroniony Ustawą o prawie autorskim.