Usuwanie komponentów adware


AdwCleaner

Licencja: freeware
Platforma: Windows XP/Vista/7 (32 i 64 bit)

następca AD-Remover. Pozwala na wykrywanie i usuwanie komponentów adware.
Opcja Search – wyszukiwanie komponentów w systemie. Po zakończeniu generowany jest raport w pliku C:AdwCleaner[RX].txt
Przykładowy log: AdwCleaner[R2].txt

Opcja Delete – usuwanie wykrytych elementów z systemu. Po zakończeniu skanowania dostaniemy komunikat o wykonania restartu komputera. Po restarcie generowany jest raport w pliku C:AdwCleaner[SX].txt
Przykładowy log: AdwCleaner[S1].txt

Zrzut ekranu:
adwcleaner

Ad-Remover

Licencja: freeware
Platforma: Windows XP/Vista/7 (32-bit oraz 64-bit)

Narzędzie jest już nie rozwijane.

aplikacja umożliwia wykrycie oraz usunięcie z systemu komponentów adware jak różnego rodzaju toolbary (Ask, Conduit, Dealio itd.), adware Spigot (Application Updater oraz Search Settings), AutocompletePro, RelevantKnowledge i inne.

Instrukcja obsługi:

  • Scan: skanowanie systemu w celu wykrycia zagrożeń. Wynikowo tworzony jest raport w postaci loga w lokalizacji C:Ad-Report-SCAN[numer].txt.
    Przykładowy raport: Ad-Report-SCAN[1].txt
  • Clean – opcja usuwająca znane narzędziu komponenty adware. Usuwane są zarówno pliki na dysku oraz wpisy w rejestrze. Resetowana jest także strona startowa IE na hxxp://fr.msn.com/ oraz dostawca wyszukiwania na Live Search.
    Po jej wybraniu zostanie wykonana kopia rejestru za pomocą załączonej aplikacji Erunt (kopia zapisuje się w lokalizacji C:Program FilesAd-RemoverBackup). Następnie zostaną zamknięte uruchomione procesy oraz powłoka Explorer = zniknie pulpit. Na bardzo zainfekowanym systemie praca może trwać 10 – 60 minut. Po zakończeniu dostaniemy komunikat z możliwością wykonania Restartu komputera – restart nie zawsze jest konieczny, ale zalecany. Utworzony zostanie raport z usuwania w lokalizacji C:Ad-Report-CLEAN[numer].txt, a usunięte pliki przeniesione do kwarantanny w lokalizacji C:Program FilesAd-RemoverQuarantine.
    Przykładowy log z usuwania: Ad-Report-CLEAN[1].txt
  • menu Tools: Manage toolbars – manager toolbarów umożliwiający ich odinstalowanie. Ale ta funkcja nie działa jak należy, nie wykrywa wszystkich toolbarów.

Download: AD-R_2.0.0.2,G.zip

Zrzut ekranu:
ad-removerDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.