WTW – lekki komunikator internetowy


WTW

Licencja: freeware, również do celów komercyjnych
Platforma: Windows 2000/XP/Vista/7 (Support 32 and 64 bit)

Opis:
aplikacja to komunikator w czystej postaci, który ma służyć postawionemu celowi – komunikowaniu się. Jest to lekka alternatywa na ponoć “innowacyjne / nowoczesne” Nowe Gadu-Gadu, które już na starcie pobiera znaczne zasoby pamięci RAM, wyświetla reklamy i obciąża procesor nawet do 80%. Osobiście uważam Nowe Gadu-Gadu za platformę reklamową, a nie komunikator – do tego wbudowane radio, telewizja i wiele nieprzydatnych, uprzykrzających życie rzeczy.
WTW to komunikator działający szybko i bez reklam. W pełni obsługuje protokoły XMPP, tlen oraz Gadu-Gadu: obsługa protokołów.
Nie jest to komunikator wszystko mający, dla malkontentów i niedzielnych użytkowników komputera. Nie posiada systemu skórek, nie straszy emotkami, nie irytuje dźwiękiem, nie zżera mocy procesora, nie ma flashowych reklam. Posiada jednak system wtyczek, którymi można utrudnić sobie korzystanie z komunikatora dodając te elementy.
Pomoc znajdziemy na forum komunikatora: link. Szerszy opis również w artykule Picasso: link
Polecam ten komunikator każdemu. Jednak zapewne nie wszyscy z niego skorzystają, bo przecież Gadu-Gadu jest znacznie “lepsze”. Na stronie autor wypisał kilka wpisów konstruktywnej krytyki:

Quote:

“… WTW to badziewie samo w sobie, interfejs do bani, funkcjonalność zerowa, tyle że reklam nie ma (dlatego że WTW nie ma serwera na utrzymaniu, tak jak np. AQQ, które oferuje serwer Jabbera). A fanboje tego czegoś mnie najbardziej odstraszają.” – House MD (niezalogowany)

“… wtw to gowno i bieda totalna, programista zrobił go dla swojej laski która wygląda na to że jest ślepa, ludzie zrobili z tego szał bo niema reklam, ale jest strasznie ubogi lamerski, interfejs to nie wiem na czym się wzorował chyba na kalkulatorze z xp, dziwie sie że krzaków nie robi”

Download:

  • wersja instalacyjna: najnowsza wersja
  • tryb portable: skopiować folder zainstalowanego programu i profil na pamięć USB. Jeżeli nie mamy jeszcze utworzonego profilu tworzymy go wybierając “Profil Globalny” zapisujący się w folderze, z którego uruchamiamy aplikację.

Zrzut ekranu:
WTW.PNG

alternatywy.png

Wszystkie komunikatory z wypisanymi wadami i zaletami znajdziemy w opracowaniu Picasso: darmowe komunikatory internetowe.



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.