Sterowniki do Dell GX280 dla Windows XP i 7


Jakiś czas temu kupiłem sobie komputer poleasingowy Dell GX280 w obudowie typu Small Desktop + wymiana napędu na nową nagrywarkę. Komputer jest wręcz idealny do pracy w internecie, z aplikacjami biurowymi, pozwala także bezproblemowo odtwarzać muzykę i oglądać filmy. Mimo, że to sprzęt używany, sprawuje się bardzo dobrze, żadnych usterek, dysk bez bad sektorów. Jedynym minusem jest głośna praca wiatraka przy dużym obciążeniu procesora.

Oficjalnie komputer jest przystosowany do pracy z systemem Windows XP. Jednak na dzisiejsze czasy jest to system już archaiczny, a chciałem zainstalować sobie najnowszą edycję okien, czyli “siódemkę”. Zwłaszcza, że parametry zakupionego komputera w pełni spełniały wymagania nowego systemu >>> procesor P4 2.8GHz, 2GB RAM DDR2 i dysk 80GB (pełna specyfikacja).

Problemem były sterowniki, bo producent udostępniał tylko wersje dla Windows XP.

Nie dałem za wygraną, zwłaszcza, że na Google były opisane pewne rozwiązania. Przystąpiłem do instalacji systemu.
Karta sieciowa: tutaj nie było problemu, ponieważ podczas instalacji podłączyłem kabel sieciowy, a instalator systemu wykrył kartę (Kontroler Broadcom NetXtreme 57xx Gigabit) i zainstalował potrzebne sterowniki.

Karta dźwiękowa: komputer ma kartę zintegrowaną Soundmax ADI 198x Integrated. Dell udostępnia jednak na swoich serwerach sterowniki do tej karty dla Windows Vista, które idealnie pasują także dla Windows 7: R145551.EXE

Karta graficzna: komputer ma zintegrowaną kartę Intel 915G. Na stronie Intel-a można znaleźć potrzebny sterownik, ale instalacja musi odbyć się w trybie zgodności Windows XP, co system powinien sam to zaproponować po nieudanej próbie (komunikat: nie obsługiwany system operacyjny). Musimy użyć XDDM (Display XP Driver Model). Download: Intel 915G XDDM driver
Po instalacji, gdy rozdzielczość ekranu się nie zgadza z ustawioną restartujemy komputer. Widoczna jest także ikona programu w zasobniku koło zegara.

sterowniki_Dell_GX280.zipTags:
3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.