rozszerzenie funkcji schowka systemowego


Ditto PL.jpg

Licencja: GNU General Public License (GPL) OpenSource.jpg
Platforma: Windows 2000/XP/Vista/7

Opis
aplikacja rozszerza funkcjonalność schowka systemowego, który standardowo przechowuje tylko jeden obiekt. Ditto zapisuje i przechowuje wiele elementów umieszczonych w schowku, umożliwiając dostęp do każdego z tych obiektów w późniejszym terminie. Ditto pozwala zapisać każdy rodzaj informacji, który można umieścić w schowku: tekst, obrazy, html, formaty niestandardowe, ….. Elementy przechowywane są w bazie danych SQLite. Obsługuje “schowki sieciowe” = współdzielenie schowka z innymi komputerami w sieci oraz ich synchronizację, przesył danych szyfrowany.
Aplikacja cały czas działa w tle i lokalizuje się w zasobniku systemowym. Każda operacja kopiowania jest zapisywana. W otwartym oknie wyświetlane są wszystkie zapisane elementy. Podwójne kliknięcie na element kopiuje go do schowka i domyślnie wkleja go do aktywnego okna. W opcjach ustalamy maksymalną liczbę elementów, jakie mają być przechowywane; ilość dni, po których elementy stają się nie ważne; skróty klawiaturowe.

Download

Zrzut ekranu:
ditto.jpg

alternatywy.png

Prosty program Clippy download: najnowsza wersja, Clippy_1.0.exe (nie wymaga instalacji)

Clipboards download: najnowsza wersja (portable: extrakt w Uniwersal Extractor)

Clipbox download: najnowsza wersja (nie wymaga instalacji, typ portable)
zapamiętuje 2000 wpisów tekstu

Clipboardic (nie wymaga instalacji, typ portable)
narzędzie, które słuchają działalności schowka, a przy każdym kopiowaniu do schowka, to automatycznie zapisze skopiowane dane do pliku schowka systemu Windows (. CLP). Później, gdy trzeba skopiowane dane ponownie, wystarczy wybrać odpowiedni plik ze schowka i Clipboardic automatycznie wstawi go do schowka.Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.