Program antywirusowy


Tradycyjny program antywirusowy

Umożliwia ochronę w czasie rzeczywistym za pomocą strażnika skanującego pliki podczas ich otwierania / zapisywania. Skuteczność w wykrywaniu zagrożeń zależy od regularnej aktualizacji sygnatur, które pobierane i przechowywane są na dysku naszego komputera. Aktualizacja sygnatur niektórych antywirusów może odbywać się ręcznie poprzez pobranie paczki z bazą sygnatur. W ten sposób mogą chronić komputery nie podłączone do internetu. Wszystkie obliczenia pochłaniają zasoby CPU oraz RAM naszego komputera.

——————————————————————-
Avira AntiVir Personal EN.jpg
download: najnowsza wersja

jeden z najlepszych programów antywirusowych charakteryzujący się bardzo dobrą wykrywalnością. Chroni komputer przed różnego typu zagrożeniami jak robaki, wirusy, trojany, rootkity oraz inne. Blokuje pliki autorun.inf oraz posiada moduł heurystyki wykrywający nieznane zagrożenia, ale mogący generować fałszywe alarmy np. aplikacje do odzyskiwania haseł z systemu i przeglądarek mogą być zakwalifikowane jako niebezpieczne.
Wersja darmowa aplikacji nie posiada ochrony AntiPhishing, ochrony przed nieznanymi zagrożeniami AntiVirProActiv, ochrony przed zarażonymi stronami www WebGuard i AntiDrive-by oraz lepszej ochrony wiadomości e-mail MailGuard. Aplikacja jest freeware do użytku domowego i niekomercyjnego.
Dla osób nie znających angielskiego pomocny może być artykuł
Manualna aktualizacja sygnatur: pobieramy paczkę z sygnaturami. W oknie aplikacji wybieramy menu Update >>> Manual update, wskazujemy pobrany plik i czekamy na zainstalowanie.

avira.jpg

alternatywy.png

Comodo Antivirus download: najnowsza wersja
wykrywa i eliminuje wirusy, robaki, spyware, adware, konie trojańskie, rootkity i wszystkie inne złośliwe oprogramowanie, chroni przed zagrożeniami z poczty, komunikatora, zarażonych stron www, korzysta również z technologi chmury, chroniąc nawet jeśli nie posiada się aktualnych definicji wirusów; mechanizm piaskownicy (Sandbox) do uruchamiania potencjalnie niebezpiecznego oprogramowanie w wirtualnym, całkowicie odizolowanym od systemu operacyjnego środowisku. Freeware, również do zastosowań komercyjnych
Program wraz z zaporą Comodo Firewall tworzy kompleksowy pakiet zabezpieczający Comodo Internet Security.

Avast! Free Antivirus download: najnowsza wersja
bardzo popularny program antywirusowy. Umożliwia kompleksową ochronę z racji silnika antywirusowego, antyspyware i ochronę przed rotkitami, posiada moduł heurystyki, zawiera osłony poczty, www, P2P, komunikatorów oraz sieci. freeware do użytku domowego i niekomercyjnego

AVG Anti-Virus Free download: najnowsza wersja
program wyposażony w skaner antywirusowy i antyspyware, moduł LinkScanner, który chroni przed szkodliwymi stronami www oraz moduł ochrony poczty. freeware do użytku domowego i niekomercyjnego

Antywirus działający w technice chmury

Umożliwia ochronę w czasie rzeczywistym za pomocą strażnika skanującego pliki podczas ich otwierania / zapisywania. Antywirus tego typu nie wymaga tradycyjnego aktualizowania sygnatur, ponieważ są one przechowywane na serwerach producenta. W razie potrzeby program łączy się z serwerem za pośrednictwem Internetu i pobiera wymagane informacje do wykrywania i neutralizacji wszystkich zagrożeń. Aby program mógł chronić komputer konieczne jest zatem połączenie z Internetem. Wszystkie obliczenia wykonywane są na serwerach, dzięki czemu programy tego typu są lekkie i nie absorbują zasobów systemowych. Dodatkowo mogą pracować równolegle z tradycyjnymi antywirusami.

——————————————————————-
Panda Cloud Antivirus PL.jpg
download: najnowsza wersja

uwaga.jpeg instalator domyślnie montuje Dynamic Toolbar w postaci Panda Security Toolbar: link

nowoczesny antywirus pracujący w technologi Cloud computing ( z ang. “chmura”). Wykrywa wszystkie rodzaje wirusów, trojanów, robaków, programów szpiegujących, rootkitów, dialerów, narzędzi hakerskich, żartów. Instalując Panda Security Toolbar uzyskujemy dodatkową ochronę przed szkodliwymi stronami www.
Jest praktycznie bezobsługowy – po zainstalowaniu praktycznie nic nie trzeba robić. W momencie wykrycia szkodliwego / podejrzanego elementu jest on automatycznie usuwany do kosza aplikacji, z którego możemy go przywrócić / usunąć na zawsze. Wizualnie pokazuje się informacyjne okienko:

pandaCloudDel.jpg

Wersja darmowa (do użytku osobistego i dla organizacji non-profit) nie posiada analizy behawioralnej procesów, automatycznego szczepienia napędów USB.
Panda Cloud Antivirus nie jest programem antywirusowym przeznaczonym dla komputerów bez połączenia z Internetem.
Producent przygotował do poczytania pomoc do programu.

pandaCloud.jpgDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.