Pobieranie wideo, mp3 z youtube


Oglądając klipy wideo czy odsłuchując utwory audio na popularnych serwisach multimedialnych typu YouTube.com, nie raz mamy ochotę pobrać daną piosenkę na dysk komputera. Niestety, serwisy te oficjalnie nie udostępniają opcji pobierania / download na dysk, zapewne z uwagi na to, aby nie łamać praw autorskich, a opcja pobierania to jednocześnie udostępnianie, co jest niezgodne z prawem.

Jednak są sposoby na pobranie ulubionych utworów i teledysków na dysk komputera. Możemy skorzystać ze specjalnych stron www czy programów pozwalających ściągnąć materiały video czy mp3.
Stron pozwalających pobierać z tych serwisów jest bardzo dużo, wystarczy wpisać w Google “youtube pobieranie” a uzyskamy taką listę stron. Zazwyczaj są to strony, gdzie po wklejeniu linku do materiału strona generuje linki do pobrania plików.

Aplikacje na komputer umożliwiające pobieranie z youtube:

Youtube-DLG

Platforma: Windows. Linux, Mac
Licencja: freeware public domain

Nakładka graficzna na narzędzie   youtube-dl

xVideoServiceThief

Platforma: Windows. Linux, Mac
Licencja: GNU General Public License.

aplikacja umożliwia pobieranie filmów na dysk twardy z wielu serwisów publikujących wideo w tym YouTube. Oferuje menedżer transferów umożliwiający prowadzenie równoległych pobierań oraz wstrzymywanie / wznawianie pobierania. Obsługuje konwersję pobranych plików do formatów AVI, MPEG1, MPEG2, WMV, MP4, 3GP, MP3. Ma wbudowaną wyszukiwarkę, Harmonogram planowanego ściągania, rdzeń oparty na wtyczkach.

download: najnowsza wersja (wersja static zip nie wymaga instalacji)
portable: najnowsza wersja
domyślny język polski – edytujemy plik X-xVideoServiceThief.ini, w sekcji [Environment] zmieniamy LANG=italiano na LANG=polish

Zrzut ekranu:
xvideoServiceThief

Freemake Video Downloader

Platforma: Windows
Licencja: freeware do użytku osobistego, niekomercyjnego

aplikacja pozwala pobierać filmy z YouTube, Facebooka, Megavideo, MTV, Vimeo, Tubeplus i 50+ stron, pobierać dźwięk z YouTube, konwertowanie wideo do formatów: AVI, MKV, MP3, iPhone, iPod, PSP, Android!

Freemake Video Downloader

Youtube Downloader HD

pobieranie i konwersja filmów z YouTube, również w formacie Full HD
producent udostępnia również Youtube to MP3 Converter

youtubedownloaderHD

Jeżeli chcemy z pobranych plików video wyodrębnić ścieżkę audio i stworzyć pliki mp3, możemy wykorzystać aplikacje do tego stworzone np. Free Audio Extractor4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *