Nauka pisania na klawiaturze, alternatywy na Mistrz Klawiatury


Q-Typing

Licencja: freeware
Platforma: Windows

Opis:
aplikacja do nauki pisania na klawiaturze, alternatywa na Mistrz Klawiatury. Oferuje kilkanaście różnych ćwiczeń różniących się trudnością:
– dla początkujących podstawowe litery, łącznie z polskimi znakami
wprawki – wybrane rzędy klawiatury, palce lub litery
– zaawansowane – cyfry, znaki specjalne, losowe słowa, teksty oraz tekst z dowolnego pliku tekstowego
Z każdej lekcji można korzystać w dowolnym momencie, nie trzeba zaczynać od najprostszej.

Podczas pisania po prawej stronie wyświetlają się wykresy informujące o postępie w pisaniu: prędkość, ilość błędów i czas.
Pomoc programu podaje kilka wskazówek jak należy poprawnie pisać oraz wyświetla mapę klawiatury jakie klawisze przyporządkowane są do poszczególnych palców.
Po zakończeniu lekcji wyświetlane jest podsumowanie: ilość błędów, prędkość pisania w ilość znaków i słów na minutę oraz ocena końcowa.

Download: Q-typing1.3_Setup.exe
wersja bezinstalacyjna: pobrać setup i ekstrakt w Uniwersal Extractor, skopiować pliki z folderu {sys} do {app}

Zrzut ekranu:
q-typing

Alternatywy:

LITERKA
kurs pisania na klawiaturze składający się z kilkunastu lekcji podzielonych na ćwiczenia literowe, wyrazowe i zdaniowe. Cwiczenia trzeba wykonywać kolejno po sobie, a ocena dobra powoduje zaliczenie ćwiczenia i przejście do następnego. Program ocenia szybkość pisania i bezbłędność. Oferuje także własne lekcje oraz trzy stopnie trudności. Użytkownik ma do wyboru cztery klawiatury w dwóch kolorach.

Klawiaturka!
kurs szybkiego i bezwzrokowego pisania na klawiaturze komputerowej

Klawiatura
szybkie, bezwzrokowe pisanie na klawiaturze (10 palcami)

RapidTyping download: najnowsza wersja
aplikacja przeznaczona do efektownego pisania na klawiaturze. Podczas pisania wyświetlana jest wirtualna klawiatura wraz z kolorowymi strefami przyporządkowanymi do poszczególnych palców oraz dwie ruchome ręce. Oferuje kilkanaście ćwiczeń oraz trzy stopnie trudności. Po ukończeniu ćwiczenia program wyświetla podsumowanie wraz z szybkością pisania oraz dokładność. Można tworzyć własne lekcje. Obsługuje kilka rodzajów klawiatury.

TIPP10 download: wersja portable
aplikacja to darmowe korepetycje pisania na klawiaturze. Pozwala szybko i sprawnie nauczyć pisać na klawiaturze poprzez wykonanie kilkunastu ćwiczeń. Standardowo wyświetlana jest wirtualna klawiatura, wraz z podświetlonymi klawiszami które trzeba wcisnąć. Po każdej lekcji wyświetlany jest raport. Można tworzyć własne lekcje. Nie obsługuje polskich liter.
Po uruchomieniu zmieniamy język i układ klawiatury na angielski QWERTY (domyślnym jest niemiecki).

TypeFaster Typing Tutor download: wersja portable
aplikacja do bezwrokowego pisania na klawiaturze. Obsługuje wiele układów klawiatury, wyświetla wirtualna klawiaturę wraz z podświetlaniem klawiszy, generowanie statystyk. Dodatkową atrakcją jest wbudowana gra 3D do pisania.Tags:
2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.