LocatePC – pomoc w zlokalizowaniu komputera


LocatePC EN.jpg
download: najnowsza wersja, mirror

aplikacja pomocna w zlokalizowaniu skradzionego komputera na podstawie wysyłanych e-maili do właściciela. Gdy złodziej podłączy się do internetu aplikacja wykryje zmianę w swoim IP i automatycznie wyśle do nas e-mail z danymi pomocnymi w lokalizacji np. IP komputera, trasą danych z komputera (Traceroute), nazwa karty sieciowej, nazwa konta itp.
Po instalacji zabezpieczamy dostęp do programu hasłem.
Następnie klikając Settings, zakładka Email Account konfigurujemy dane konta e-mail z którego program wysyłać będzie do nas wiadomości, ale należy pamiętać że, nie są obsługiwane serwery proxy https oraz serwery, które korzystają z protokołu SSL, SPA lub IMAP (konta Gmail lub Hotmail się nie nadają, mogą być to serwery Onet.pl, Interia.pl, WP.pl itp). W zakładce Email Message formułujemy wiadomość wysyłaną do nas na wskazany e-mail (tutaj możemy podać już pocztę Gmail): dobrze jest wpisać imię i nazwisko właściciela lub adres, numer modelu, numer seryjny.
Przyciskiem Send a Test Email Message możemy przetestować czy wysyłanie wiadomości działa – otrzymamy wówczas na pocztę email z programu.
Zakładka Email Schedule służy do ustalania częstotliwości wysyłania e-maili, a Advanced określamy skrót klawiszowy jakim wywołamy główną konsolę LocatePC.

a0ykbs.jpgDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.