identyfikacja IP komputera


Twój obecny adres IP:
201.jpg

IP2 EN.jpg

Opis:
aplikacja umożliwia sprawdzenie adresów IP komputera. Sprawdza zarówno adres IP w środowisku lokalnym (LAN) oraz adres IP, pod jakim jesteśmy widziani w Internecie (WAN). Jeżeli łączymy się bezpośrednio z Internetem to często adresy te są jednakowe. Natomiast jeżeli używamy jakiegoś sprzętowego routera / zapory to najczęściej komputer ma przypisany adres typu 192.168.1.2 W tym przypadku aplikacja poda nam prawdziwy adres, pod jakim jesteśmy widziani w Internecie. Do prawidłowego funkcjonowania potrzebny jest dostęp do Internetu, ponieważ aplikacja po prostu łączy się ze zdalnym serwerem, który przekazuje adres IP WAN. Nie jest obsługiwane połączenie przez Proxy.

Download

Zrzut ekranu:
ip2.jpg

MyIP – Get My Internet IP Address
https://www.pendriveapps.com/myip-get-my-internet-ip-address/

IPNetInfo PL.jpg

Licencja: freeware
Platforma: Windows 98/ME/2000/XP/2003/Vista/7

Opis:
aplikacja podaje wszystkie dostępne informacje o podanym adresie IP: kraj, nazwa sieci, zakres adresów, nazwa właściciela adresu, dane kontaktowe (adres, e-mail, telefon) itp. Może być bardzo przydatna dla ustalenia pochodzenia spamu. Można po prostu skopiować nagłówki wiadomości e-mail z oprogramowania i wkleić je do narzędzia IPNetInfo. IPNetInfo automatycznie wyekstraktuje wszystkie adresy IP z nagłówka wiadomości i wyświetli informacje na temat adresów IP. Jeżeli nie wiemy jak wyświetlić nagłówki, pomocna może być strona: link. Aplikacja może tłumaczyć nazwy hostów / domen na odpowiadające im adresy IP – w tym celu w oknie dodawania adresów zaznaczamy opcje Tłumacz nazwy hostów na adres IP. Aplikacja pobiera potrzebne informacje łącząc się z serwerami WHOIS, więc wymagane jest połączenie z Internetem. Pełny rekord WHOIS o danym adresie IP znajduje się w dolnej sekcji.
Aplikacja może współpracować z aplikacją CurrPorts.

Download

Zrzut ekranu:
ipnetinfo.jpg

Alternatywy:
ip2c
https://web.newsguy.com/lmgava/ip2c/index.php

—————————————————————————————————

IPInfoOffline PL.jpg
download: najnowsza wersja, spolszczenie

Licencja: freeware
Platforma: Windows 98/ME/2000/XP/2003/Vista/7

umożliwia wyświetlanie informacji na temat adresów IP bez podłączania się do zewnętrznych serwerów. Program używa skompresowanej bazy danych adresów IP przechowywanej wewnątrz pliku exe.
Do każdego adresu IP program podaje następujące informacje: zakres adresów IP, organizację (RIPE, ARIN, APNIC, LACNIC lub AFRINIC), data przyznania, kraj, nazwa i kod kraju.
Aplikacja może korzystać z zewnętrznej bazy adresów IP. W tym celu pobieramy: link i umieszczamy plik IpToCountry.csv w folderze aplikacji. Zostanie on automatycznie ładowany przez IPInfoOffline i będzie używany zamiast wewnętrznej bazy danych IP.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.