DesktopOK – zapis układu ikon Pulpitu


Pulpit jest miejscem przechowywania skrótów do programów zainstalowanych w systemie i plików użytkownika. Nie rzadko jest tak, że mamy dużo ikon na pulpicie, które starannie i żmudnie sobie rozmieściliśmy, wg własnych upodobań. Jadnak może zdarzyć się sytuacja, gdy układ ten zostanie zburzony, a ikony poukładają się w losowej kolejności i będą porozrzucane po całym Pulpicie w chaotycznej kolejności, tworząc bałagan. Taka sytuacja może nam podnieść ciśnienie i staniemy się zdenerwowani. Jednak jest na to rada, polegająca na zapisie aktualnego układu ikon i przywrócenie go w razie “w”.

DesktopOK – aplikacja zapisująca aktualny układ ikon na Pulpicie z funkcją jego przywracania

 

Strona producenta
Licencja: freeware
download: najnowsza wersja

 

DesktopOK to mała, nie wymagająca instalacji aplikacja, która umożliwia zapisanie aktualnego układu i rozmieszczenia ikon na Pulpicie oraz jego przywrócenia, w przypadku, gdy rozmieszczenie to zostanie zmodyfikowane.
Obsługa jest banalnie prosta. W głównym oknie wykorzystujemy buttony

  • Przywróć: przywracanie zapisanego układu ikon
  • Zapisz: zapisanie aktualnego rozmieszczenia ikon
  • Usuń: usunięcie zapisanego układu z listy

DesktopOK

Klikając prawym przyciskiem myszy (PPM) na Pulpicie wybieramy Widok >>> zaznaczamy Wyrównaj ikony do siatki (Autorozmieszczenie ikon opcjonalne).

desktopok2

A tutaj krótki filmik jak działa programik:

Podsumowując DesktopOK to bardzo przydatny programik, który potrafi zapisać aktualne rozmieszczenie ikon na Pulpicie i pozwala tak zapisany układ ikon przywrócić w przyszłości. Jeżeli ktoś poświęca czas na ułożenie ikon na Pulpicie, powinien zaopatrzyć się w ten program, aby w razie potrzeby przywrócić układ ikon jednak kliknięciem.Tags:
5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.