Dekompresja zasobów i instalatorów


Universal Extractor

Licencja: GNU General Public License (GPL)
Platforma: Windows 2000/XP/Vista/7

Opis:
aplikacja, która potrafi rozpakować wszystkie możliwe rodzaje archiwów. Program poradzi sobie zarówno ze zwykłymi plikami *zip, *rar, *cab i innymi, programami instalacyjnymi, a nawet z pakietem instalacyjnym Microsoftu (msi). Umożliwi wydobycie plików z każdego archiwum, niezależnie jakim programem i metodą kompresji zostało przygotowane np. Wise, Inno Setup. Doskonale nadaje się do tworzenia wersji przenośnych programów, ponieważ można wyodrębniać pliki bezpośrednio z pakietów instalatora bez konieczności przechodzenia przez proces instalacji.

Oryginalna aplikacja od producenta nie jest aktualizowana w poszczególne wtyczki i może mieć problemy z wyodrębnianiem nowszych instalatorów (szczególnie Inno setup, aktualna wtyczka linkowana poniżej). Program zawsze z aktualnymi wtyczkami można pobrać ze strony: download.
Strona jest po rosyjsku, wymaga rejestracji aby odczytać link do pobrania, a do wypakowania archiwum potrzebna jest najnowsza wersja 7-zip obsługująca nowy rodzaj kompresji LZMA2.

Tutorial: Uniwersal Extractor: wypakowywanie instalatorów

Download: najnowsza wersja (wersja .noinst.rar nie wymaga instalacji, typ portable)

portable: portable X-UniExtract, wersja portable by Lupo PenSuite (niektóre biblioteki są aktualizowane)

Zrzut ekranu:
universalextractor.jpg

Inno Setup Unpacker

Licencja: GNU General Public License (GPL)

Wypakowywacz instalatorów Inno setup. Aplikacja obsługiwana jest z wiersza poleceń. Udostępniana jest również nakładka graficzna, GUI – Inno Setup Unpacker Explorer. W momencie wydania nowej wersji pobieramy plik innounpXXX.rar i wypakowujemy plik innounp.exe do katalogu Uniwersal Extractor lub nakładki graficznej.

Download: najnowsza wersja

Zrzut ekranu:

Lessmsi

Licencja: MIT License
Platforma: Windows

aplikacja do wyodrębniania instalatorów MSI. Posiada graficzny interfejs, możliwość integracji z menu kontekstowym.

Download: najnowsza wersja, lessmsi-v1.0.8.zip

Zrzut ekranu:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.