czytnik kanałów RSS


FeedReader PL.jpg

Licencja: freeware do użytku domowego oraz w firmach
Platforma: Windows 2000/XP/2003/Vista/7

Opis:
aplikacja to czytnik kanałów RSS oraz Atom udostępnianych na stronach internetowych i informujących o nowościach pojawiających się na stronie. Uruchomiony czytnik w ustalonym odstępie czasu aktualizuje kanał i w razie pojawienia się nowości informuje nas o tym wyświetlając okienko / odtwarzając dźwięk. W ten sposób jesteśmy na bieżąco bez potrzeby odwiedzania poszczególnych stron.
Po uruchomieniu okno aplikacji podzielone jest na 3 sekcje: lista kanałów, lista artykułów w kanale oraz podgląd artykułu. Ważne artykuły można oznaczać gwiazdką lub archiwizować. Pełny artykuł może być wyświetlony w wewnętrznej przeglądarce opartej na systemowym Internet Explorer lub w domyślnej przeglądarce. Wszystkie kanały wraz z zawartymi w nich wiadomościami przechowywane są w bazie danych (plik RSSENGINE.FDB w folderze Data), którą można synchronizować z bazą w innej lokalizacji na dysku lokalnym lub serwerze FTP. Baza ta umożliwia nam także łatwe przeniesienie kanałów na inny komputer.
W opcjach mamy możliwość ustalenia katalogu do załączników, liczbę przechowywanych artykułów na kanał, dane do połączenia proxy oraz konto e-mail w przypadku chęci wysłania artykułu innym. Dodatkowo grupowanie podobnych artykułów, widoczność ikon kanałów, licznik nieprzeczytanych.

Download

 

Zrzut ekranu:
feedreader.jpg

alternatywy.png

RSS Xpress download: najnowsza wersja (portable: pobrać edycję Zip archive i uruchomić RSS Xpress USB.bat), spolszczenie
dobry czytnik kanałów, wymaga .NET Framework

RSSOwl download: najnowsza wersja
portable wersja classic PL: RSSOwlPortable_1.2.4.zip lub wersja portable by Winpenpack
portable: RSSOwlPortable_2.0 launcher.zip (pobrać rssowl.win32.zip, wypakować, skopiować do AppRSSOwl) lub wersja portable by Winpenpack (zainstalować java portable do LibJava lub zmiana lokalizacji javy w pliku X-RSSOwl.ini
[FileToRun]
PathToExe=$Lib$Javabinjavaw.exe
rozbudowany czytnik kanałów, wymaga Javy

SE-RssTools download: najnowsza wersja (nie wymaga instalacji)
prosty czytnik

GreatNews download: najnowsza wersja (nie wymaga instalacji, typ portable)
prosty czytnik

NFReader download: nfreader.rar (nie wymaga instalacji, typ portable)
to prosty czytnik wiadomości z RSS, Atom i RDF. Jest również import i eksport plików OPML. Prawie wcale nie zabiera pamięci RAM (~2MB). Aplikacja przechowuje tylko domyślną liczbę artykułów.

Abilon download: Abilon_2.5.3.7z
portable: wypakować installer, utworzyć nowy folder UserData w folderze z programem
prosty czytnik kanałów, nierozwijany, obsługuje RSS 0.91, RSS 1.0, RSS 2.0, ATOM 0.3; nie wspiera Atom 1.0

Paseczek / Informator PL.jpg

Licencja: freeware
Platforma: Windows 98/2000/XP/2003/Vista/7

Opis:
aplikacja to czytnik kanałów RSS oraz Atom. Po zainstalowaniu wiadomości przewijane są na pasku ulokowanym w górnej części monitora. Pomysł porównywalny do przewijanego paska z nowościami, który wyświetlany jest przez telewizje informacyjne. Jeżeli któryś tytuł artykułu wyda się ważny, klikamy go w celu wygenerowania podglądu. Pełną wiadomość odczytać możemy w domyślnej przeglądarce. W opcjach mamy możliwość skonfigurowania wyglądu aplikacji i jej działania.
Aplikacja wyświetla tylko domyślną liczbę wiadomości na kanał, nie ma funkcji archiwum. Aby dodać nowy kanał wybieramy Konfiguracja >>> Wtyczki, podzakładka RSS >>> Wszystkie kanały.

Autor nawiązał współpracę z firmą Polkomtel S.A., która wydaje własną edycję Paseczka pod postacią aplikacji Informator. Ta edycja jest jakby nowszym wydaniem i posiada własna firmową skórkę. Jest to też składnik iPlus manager-a.

Download

Zrzut ekranu:

Kanał WP Wiadomości:
paseczek.jpg

alternatywy.png

FeedRoller download: najnowsza wersja (nie wymaga instalacji, typ portable)
czytnik kanałów, przewijający nagłówki artykułów, sterowany za pomocą klawiatury. Wygląd paska edytujemy w opcjach w zakładkach Interface oraz Layout. Aby upodobnić do Paseczka odznaczamy Show Summary oraz Show Meta; zaznaczamy Horizontal Icon.

Feed Notifier download: najnowsza wersja (nie wymaga instalacji, typ portable), wersja portable by portableapps.comDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.