Czyszczenie rejestru ze zbędnych wpisów


Uwaga: osobiście nie polecam stosowania tego typu aplikacji, ponieważ efekt przyspieszenia systemu jest znikomy, a można znacznie namieszać w systemie. Trzeba mieć świadomość, że usuwanie znalezionych wpisów bez ich analizy może doprowadzić do wadliwego działania systemu lub programu, gdy usunięty zostanie klucz, który jest wymagany. Sam miałem taki przypadek, ponieważ aplikacja czyszcząca cały czas usuwała mi klucz odpowiedzialny za rejestrację jednej biblioteki programu, który potem nie chciał się uruchamiać. Takie aplikacje mogą być przydatne tylko, gdy w rejestrze są klucze pozostawione przez nieprawidłowo odinstalowane programy, które wywołują określone błędy w systemie. Jednak i w tym przypadku najlepiej jest to zrobić ręcznie, mamy wówczas całkowitą kontrolę nad procesem usuwania.
Dla niektórych miernikiem jakości i skuteczności takich aplikacji jest liczba znalezionych kluczy = im więcej tym lepiej. Ale im kluczy jest więcej, prawdopodobieństwo wystąpienia awarii jest także większe. Radzę zastanowić się nad ich stosowaniem, ponieważ rejestr ma ogromną liczbę kluczy, a usunięcie nawet kilkuset nie spowoduje wyraźnego przyspieszenia systemu. Tak jak pisałem aplikacje tego typu są przydatne do usuwanie błędnych wpisów, które wywołują określone problemy w systemie.

Eusing Free Registry Cleaner

aplikacja przeznaczona do naprawiania i czyszczenia wpisów rejestru systemowego za pośrednictwem kilku kliknięć myszki. Eusing Free Registry Cleaner wykrywa miedzy innymi błędne ścieżki do aplikacji, nieużywane biblioteki DLL, widoczne w sekcji dodaj/usuń programy, które zostały usunięte z systemu a nadal widnieją na liście ich nazwy do odinstalowania. Poza tym skanuje czcionki, pliki pomocy, rozszerzeni plików, listy historii itp. usuwając niepotrzebne odnośniki. Dla większego bezpieczeństwa aplikacja tworzy kopie zapasowe usuniętych wpisów umożliwiając ich odzyskanie w późniejszym czasie.

Download: najnowsza wersja

EusingRegistry.jpg

alternatywy.png

Free Window Registry Repair download: najnowsza wersja

RegSeeker

aplikacja do czyszczenia rejestru ze zbędnych wpisów. Oprócz tego ma wiele przydatnych opcji:
– wyszukiwarka w rejestrze
– przeglądanie zainstalowanych aplikacji oraz usuwanie wpisów, w tym błednych wpisów w Dodaj/Usuń
– edytor autostartu systemowego
– czyszczenie historii np. przeglądane strony, uruchom, Cookies, MRU
– kilka tweaków systemowych np. usuwanie strzałek ze skrótów

RegSeeker.jpgTags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.