Automatyczny backup bloga WordPress


Wykonywanie kopii zapasowej bloga to jedno z podstawowych zadań administratora. Wykonany backup pozwala na przywrócenie strony do stanu sprzed awarii czy ataku hakerskiego. Najważniejszy jest backup bazy danych, który powinniśmy wykonywać regularnie co jakiś okres oraz przed każdą aktualizacją skryptu lub wtyczki. Bardzo wygodną, a równocześnie zapewniającą bezpieczeństwo metodą jest wykorzystanie dodatkowej wtyczki do tego celu, która okresowo wykona backup w sposób automatyczny.

WordPress Database Backup

wtyczka pozwala na łatwe tworzenie kopii zapasowej bazy danych. Obsługa jest bardzo prosta. W pierwszej sekcji “Tables” wyświetlone są tabele, które będą kopiowane. Tutaj możemy wykluczyć wpisy spamerskie, rewizje postów oraz dodać niestandardowe tabele np. dodane przez wtyczki. W “Backup Options” określamy miejsce zapisu kopii: serwer FTP, pobranie na komputer lub wysłanie na e-mail. W “Scheduled Backup” możemy zaplanować cykliczne wykonywanie kopii z wysłaniem na podany adres e-mail.
WP-DB-Backup.jpg

BackWPup

bardzo zaawansowana wtyczka do wykonywania kopii zapasowej naszego bloga. Pozwala na backup bazy danych, plików z serwera FTP oraz eksport wpisów do formatu WP XML. Dodatkowo opcja sprawdzania i optymalizowania bazy danych. Jednocześnie możemy wykluczyć dowolne tabele z bazy danych oraz foldery / pliki z serwera. Kopię można uruchamiać ręcznie lub zaplanować do okresowego wykonywania. Kopia jest kompresowana i można ją zapisać w wybranym katalogu na serwerze, wysłać na wskazany adres e-mail lub różne usługi hostingowe np. Dropbox.
BackWPup.jpgDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.