PointFree Multipurpose Responsive WordPress Theme

Zmiana stylów Windows

Instalacja stylów nieoficjalnych
Windows nie pozwala instalować stylów innych niż oficjalnych, nawet najmniejsza modyfikacja domyślnego stylu aero.msstyles (np. wymiana obrazka) powoduje, że system nie akceptuje motywu i automatycznie ustawia wygląd klasyczny.

Aby móc skorzystać z motywów firm trzecich, niepodpisanych (pliki *.msstyles) musimy przepatchować pliki systemowe odpowiedzialne za style wizualne. W zależności od systemu liczba plików jest różna:

  • Windows XP – jeden plik uxtheme.dll
  • Windows Vista – trzy pliki: uxtheme.dll, themeui.dll, shsvcs.dll
  • Windows 7: trzy pliki: uxtheme.dll, themeui.dll, themeservice.dll

Po wykonaniu możemy sobie pościągać i zainstalować nowe style. Należy je wypakować do folderu C:WINDOWSResourcesThemes, a staną się dostępne we Właściwościach ekranu.
Można to zrobić na dwa sposoby. Pierwszy to modyfikacja oryginalnych plików wraz z utworzeniem ich kopii zapasowej i możliwością przywrócenia. Do tego można wykorzystać aplikacje:

Universal Theme Patcher

uniwersal-theme-patcher

UXTheme Multi-Patcher

uhtheme-multi-packer

Obydwie wspierają Windows XP SP2 SP3/2003/2008/Vista SP1 SP2/Windows 7 SP1, zarówno 32bit(x86) i 64bit(x64).

Drugim sposobem jest skorzystanie z UxStyle Core. Aplikacja odblokowuje możliwość instalacji nieoficjalnych motywów bez patchowania plików systemowych. Sposób polega na modyfikacji pamięci wykorzystując własny sterownik i usługę „Unsigned Themes”. Działa na Windows XP/2003/Vista/2008/7, wspiera 32-bit i 64-bit (sterownik podpisany cyfrowo).

TrueTransparency

umożliwia nakładanie stylu przeźroczystych krawędzi okien, imitując na Windows XP efekt natywny aero obecny w Vista, nie wymaga instalacji ani żadnego patchowania.

download: najnowsza wersja (nie wymaga instalacji)

truetransparency.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *