Pobieranie wideo, mp3 z youtube, wrzuty


Oglądając klipy wideo czy odsłuchując utwory audio na popularnych serwisach multimedialnych, typu YouTube.com czy Wrzuta.pl, nie raz mamy ochotę pobrać daną piosenkę na dysk komputera. Niestety, serwisy te oficjalnie nie udostępniają opcji pobierania / download na dysk, zapewne z uwagi na to, aby nie łamać praw autorskich, a opcja pobierania to jednocześnie udostępnianie, co jest niezgodne z prawem.

Jednak są sposoby na pobranie ulubionych utworów i teledysków na dysk komputera. Możemy skorzystać ze specjalnych stron www czy programów pozwalających ściągnąć materiały video czy mp3.
Stron pozwalających pobierać z tych serwisów jest bardzo dużo, wystarczy wpisać w Google „youtube pobieranie” czy „wrzuta download”, a uzyskamy taką listę stron. Zazwyczaj są to strony, gdzie po wklejeniu linku do materiału musimy zaakceptować uruchomienie apletu Java. Następnie strona generuje linki do pobrania plików.
Jedną z polecanych stron do ściągania z YouTube jest:

keepvid.com

strona pozwala na pobieranie plików z serwisów video typu YouTube. Wspiera wszystkie rozdzielczości filmów, w tym HD.

keepvid.com/

xVideoServiceThief

Platforma: Windows. Linux, Mac
Licencja: GNU General Public License.

aplikacja umożliwia pobieranie filmów na dysk twardy z wielu serwisów publikujących wideo w tym YouTube, Google Video. Oferuje menedżer transferów umożliwiający prowadzenie równoległych pobierań oraz wstrzymywanie / wznawianie pobierania. Obsługuje konwersję pobranych plików do formatów AVI, MPEG1, MPEG2, WMV, MP4, 3GP, MP3. Ma wbudowaną wyszukiwarkę, Harmonogram planowanego ściągania, rdzeń oparty na wtyczkach.

download: najnowsza wersja (wersja static zip nie wymaga instalacji)
portable: najnowsza wersja
domyślny język polski – edytujemy plik X-xVideoServiceThief.ini, w sekcji [Environment] zmieniamy LANG=italiano na LANG=polish

Zrzut ekranu:
xvideoServiceThief

Freemake Video Downloader

Platforma: Windows
Licencja: freeware do użytku osobistego, niekomercyjnego

aplikacja pozwala pobierać filmy z YouTube, Facebooka, Megavideo, MTV, Vimeo, Tubeplus i 50+ stron, pobierać dźwięk z YouTube, konwertowanie wideo do formatów: AVI, MKV, MP3, iPhone, iPod, PSP, Android!

Freemake Video Downloader

Youtube Downloader HD

pobieranie i konwersja filmów z YouTube, również w formacie Full HD
producent udostępnia również Youtube to MP3 Converter

youtubedownloaderHD

Inne programy do pobierania z Youtube:
YouTube Converter & Downloader, aTube Catcher, VDownloader (dwa ostatnie zawierają śmieci sponsoringowe w instalatorach).

Jeżeli chcemy z pobranych plików video wyodrębnić ścieżkę audio i stworzyć pliki mp3, możemy wykorzystać aplikacje do tego stworzone np. Free Audio Extractor

Wrzuta Media Downloader

Licencja: BSD

aplikacja pozwala na łatwe pobieranie plików z serwisu Wrzuta.pl.
Abu ściągnąć plik najpierw szukamy go w okienku wyszukaj tytuł/artystę i dwukrotnie na nim klikamy. Strona PL.
wrzuta-downloader

Wrzuta Player

odtwarzacz plików audio online z serwisu Wrzuta.pl. Posiada wyszukiwarkę, dzięki temu nie trzeba odwiedzać strony Wrzuta.pl w celu wyszukiwania, a następnie odsłuchania danego utworu. Odtwarzacz nie wymaga instalacji. Wymaga dostępu do Internetu. Aplikacja nie umożliwia pobierania plików!

wrzuta-player3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *